Lezecká stena

VŠEOBECNÉ INFORMACIE:

Umelá lezecká stena je umiestnená na terase Kontakt – Mládežníckeho centra, Kasárenská 6, Levice (vo vonkajšej časti kaviarne). Kedže je outdoorová (teda sa nachádza pod holým nebom) lezecká stena je otvorená len za pekného počasia a lezecká sezóna zvyčajne trvá zvyčajne od apríla do októbra.

Prevádzkovateľom lezeckej steny je naše občianske združenie DELF, o.z. (nie KONTAKTcafé 🙂 ), preto všetky informácie získate u nás, na našom webe, facebooku alebo priamo u našej Janky, ktorá koordinuje termíny, výcviky a poskytuje informácie – 0907 079 142.

Lezecká stena je 11,5m vysoká, široká 5m, v tvare obráteného písmena U s rôznymi obtiažnosťami lezeckých trás, pričom na lezeckej stene môžu liezť viacerí lezci naraz.  Pre lezcov je pripravený tím vyškolených inštruktorov, ako aj lezecký materiál : lano, karabíny, lezecký úväz, magnézium (lezecké topánky kvôli hygienickým opatreniam nepožičiavame). 

KEDY JE LEZECKÁ STENA OTVORENÁ ?

V tomto čase tu nájdete našich lezeckých inštruktorov, preto sa nemusíte obávať, že vás nebude mať kto istiť.

! Rezervácie, na lezenie sa pre jednotlivcov, sa v tomto čase nedajú robiť (t.j. počas bežných otváracích hodín), pretože sme malá stienka a nachádzame sa zároveň v priestoroch kaviarne. Jednoducho prídete a leziete.

Naša kapacita je však obmedzená – ľudská aj priestorová. Najmä v letných mesiacoch sa môže stať, že nie je miesto na sedenie alebo je vyčerpaný maximálny počet lezcov. Robíme však všetko preto, aby všetci naši lezci odchádzali spokojní 🙂

Ak ste skupina (t.j. viac ako 5 osôb, trieda, tábor,) je potrebné si urobiť skupinovú rezerváciu.
– rezervácie sa musia robiť minimálne 2 – 3 týždne vopred TELEFONICKY (0907079142)!
– skupinové rezervácie sa dajú urobiť iba mimo otváracích hodín pre verejnosť (t.j. medzi 16:00 a 19:00 to možné NIE JE).

KTO MOŽE LIEZŤ

Lezecká stena je vhodná pre úplných začiatočníkov aj mierne pokročilých. Nájdete tu rôzne obťažnosti a výzvy, ale aj detské trasy.

Keďže sa nachádza naša lezecká stena v priestoroch kaviarne, preto prosím najmä rodičov malých detí, aby ich nenechávali deti bez dozoru alebo pobehovať po kaviarni. Predíme tak spoločne prípadným nedorozumeniam 🙂

Každý lezec (pred prvým lezením) svojím podpisom musí potvrdiť, že bol oboznámený s prevádzkovým poriadkom lezeckej steny a zaväzuje sa ho dodržiavať. 

V prípade ak má záujemca o lezenie menej ako 18 rokov, je nevyhnutný súhlas (podpis) rodiča / zákonného zástupcu.

Príslušné tlačivo, na ktorom potvrdzujete oboznámenie sa s prevádzkom poriadkom si môžete vyplniť a podpísať priamo na mieste u nás (počas otváracích hodín lezeckej steny) alebo si ho môžete stiahnuť tu a vyplnené doniesť so sebou:
1.  do 15 rokov
2.  od 15 do 18 rokov
3. nad 18 rokov (stačí podpísať na mieste)
4. hromadné tlačivo pre školy/ skupiny

ČO VÁM ZABEZPEČÍME?

Pre lezcov je zabezpečený:
vyškolený inštruktor, to znamená, že keď prídete, vždy vás má kto zaistiť 🙂
– lezecký materiál : lano, karabíny, lezecký úväz
inštruktáž, teda poučenie o pravidlách pre lezca, prípadne aj pre rodičov malých detí.

Je dôležité, aby lezec prišiel športovo oblečený. Odporúčame: tričko s krátkym rukávom (nie na ramienka), kraťase/tepláky/legíny (najmä pre dievčatá odporúčame dlhšie kraťase) a pevné tenisky bez vysokej platformy (určite nie šlapky, sandále).
O vhodnosti výstroja rozhoduje inštruktor DELF (je dovolené používať len certifikovaný lezecký materiál).

Informácie členských príspevkoch za lezenie TU.

Pre akékoľvek ďalšie informácie alebo rezervácie volajte : 0907 079 142
(prosíme nevolajte do kaviarne Kontaktcafe).